Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Win Benefit, Organik Sosyal Medya Hizmeti

F-Gaz Belgesi Eğitimi Sertifikası

is_for_you

New member
Katılım
14 Mar 2021
Mesajlar
21
Tepkime puanı
1
Yaş
39
F-Gaz Belgesi

İklim koşulları tüm dünyada büyük bir değişim göstermektedir. Bu nedenle dünyanın geleceği adına çeşitli ihtiyaçlar ortaya çıkmakta, daha güvenli, daha yaşanılabilir bir dünya için adımlar atılmaya çalışılmaktadır. Özellikle de florlu sera gazlarının kontrol altında tutulması gerekmekte, uluslararası çeşitli anlaşmalar da ülkeler açısından bağlayıcılık taşımaktadır.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı florlu gazlar üzerine yönetmelik düzenlemiş, florlu gazlar üzerine çalışan personellerin iklimlendirme, yangın ya da solvent alanında kişilerle irtibat halinde olmasını zorunlu kılmıştır. Bu nedenle de F-Gaz belgesi sahibi olmak büyük önem taşımaktadır. Bunun için de gerekli eğitimlere katılmalı, belge sahibi olunmalıdır.


F-Gaz Eğitimi

İklimlendirme sektörünü yakından ilgilendiren F-Gaz eğitimi belge sahibi olacakların sertifikasyon süreciyle alakalıdır. Eğitimle Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazırladığı Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik kapsamında adayların teorik ve pratik bilgileri kazanması amaçlanmaktadır.


Eğitimler yetkilendirilmiş mesleki yeterlilik kurumlarınca verilmekte, eğitimlere iklimlendirme sektöründe çalışan saha yöneticileri ve teknik personel katılabilmektedir. Herhangi bir öğrenim şartı istenmeyen eğitimlerde katılımcılar şu içeriklerle karşılaşmaktadır:

  • Çevre Bakanlığı F-Gaz Yönetmeliği,
  • Sızdırmazlık testleri,
  • İş sağlığı ve iş güvenliği,
  • Soğutucu gazın geri toplanması,
  • Soğutucu gaz vakum ve şarj işlemleri,
  • Sert lehim uygulamaları,
  • Satış sonrası sürece dair yönetmelik kayıt formları,
  • Satış sonrası müşteri işlemleri

Artun Belgelendirme F-Gaz Belgesi için hemen arayın.
0 216 398 40 20
0 216 398 40 23
0 506 093 40 20
https://www.facebook.com/www.artunbelgelendirme.com.tr/
 
Üst Alt