Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Win Benefit, Organik Sosyal Medya Hizmeti

Codemasters'ı EA Satın Alıyor

albaywashere

New member
Katılım
15 Ara 2020
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Yaş
24
Electronic Arts, Codemasters'ı satın almak için anlaşmaya vardıklarını resmi olarak duyurdu.

Electronic Arts bu satın alım için yaklaşık 1.2 milyar dolar ödeyecek. Anlaşmanın 2021'in ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Codemasters yönetim kurulu başkanı Gerhard Florin, yarış oyunları konusunda iki şirketin de aynı tutkuyu paylaştığını belirtirken Electronic Arts CEO'su Andrew Wilson ise bu birleşme ile birlikte sektörde yarış türüne liderlik edecek bir konuma gelebileceklerini ifade etti. Codemasters, Electronic Arts'ın tüm imkanlarından yararlanarak daha büyük ve daha iyi yarış deneyimleri sunacak.

Take-Two Interactive ile Codemasters'ın anlaşmasından sonra Codemasters'ı Electronic Arts'ın satın alacak olması biraz sürpriz bir gelişme oldu. Take-Two Interactive geçtiğimiz ay 950 milyon dolar ile Codemasters'ı satın alacağını duyurmuş ve iki şirketin yöneticisi de anlaşmadan dolayı memnuniyetlerini dile getirmişti. Electronic Arts son anda daha iyi bir teklifle gelerek stüdyoyu kaptı.

Codemasters; F1, DiRT, Grid ve Colin McRae Rally oyunlarının geliştiricisi. 2023 itibarıyla FIA World Rally Championship oyun lisansını da alacaklar. Codemasters aynı zamanda Project CARS geliştiricisi Slightly Mad Studios'un sahibi.
 
Üst Alt